Ndërlidhjet

PRISHTINË


Letrari i mirënjohur shqiptar, Ismail Kadare, ka deklaruar në Prishtinë “se liria dhe civilizimi që ndërtohen në Kosovë do të jenë shumë pozitivë për mbarë rajonin”.
“Ne na mbetet të dijmë që ta sqarojmë ate, para së gjithash, ta dëshmojmë me sjelljen tonë” ka thënë Ismail Kadare, i cili po qëndron për vizitë disa ditëshe në Kosovë.
XS
SM
MD
LG