Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm rus, Igor Ivanov i ka thënë delegacionit të ambasadorëve në Moskë se qeveria e trajtonë seriozisht problemin e kokqethurve dhe ekstremizmin.
Zyrtarët e ministrisë së Jashtëme ruse bisedojnë sot lidhur me këte çështje me ambasadorët nga Evropa, Paqësori aziatik, Amerika Latine dhe Lindja e Afërt.
Muajin e kaluar, kokëqethurit e Rusisë deklaruan “luftën kundër të huajve”, siç e quajtën, dhe iu kërcënuan amabasadave të jashtëme në Moskë.
XS
SM
MD
LG