Ndërlidhjet

ZAGREB


Policia e Kroacisë ka gjertur kufomat e katër imigrantëve kurdë të Turqisë të përmbytur në lumin Sava, afër Zhupanjës.
Të martën e kaluar, një varkë me 15 imigrantë që tentonin të hyjnë ilegalisht nga Bosnja në Kroaci dhe prej andejë të vazhdojnë për në Itali, ishte përmbytur në lumin kufitar.
Katër prej tyre u shpëtuan kurse të tjerët, në mesin e tyrev tre fëmijë, konsideroheshin të zhdukur.
XS
SM
MD
LG