Ndërlidhjet

XHAMU/INDI


Trupat e Indisë dhe Pakistanit kanë shkëmbyer zjarr gjatë dy ditëve përgjatë kufirit të tyre në rajonin e kontestuar të Kashmirit, kurse autoritetet e Nju Delhit kanë kërkuar nga ambasadori i Pakistanit që të largohet nga India.
Kjo u njoftua pas mbledhjes së kabinetit të sigurisë në Nju Delhi që diskutoi përgjigjen e mundëshme të Indisë ndaj sulmit të fundit në shtetin verior të Kashmirit, që la të vdekur 30 persona.
India i hedhë përgjegjësinë Pakistanit për ate sulm, që vetë Islamabadi e dënoi.
XS
SM
MD
LG