Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyra federale e hetimeve FBI, ka paralajmëruar se Al Kaida mund të jetë duke planifikuar sulme ndaj ndërtesave të banuara në Shtetet e Bashkuara.
Zëdhënësja Debbie Weierman u tha agjencive perëndimore të lajmeve se FBI ka marrë informacione që anëtarët e Al Kaidës e konsiderojnë marrjen me qira të apartamenteve në zonat e banuara, dhe implantimin e eksplozivit në to.
Paralajmërime të zyrtarëve të inteligjencës për sulme të mundshme terroriste të pjesëtarëve të Al Kaidës, ka transmetuar edhe shtypi i sotëm amerikan.
XS
SM
MD
LG