Ndërlidhjet

DILI


Qytetarët e Timorit Lindor e kremtuan sot ditën e parë të pavarësisë së vendit, pas administrimit dy-vjeçar nga Kombet e Bashkuara.
Në ditëlindjen e parë të shtetit më të ri në botë morën pjesë përfaqësues nga 80 vende.
Të pranishëm ishin edhe sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan dhe ish presidenti i Shteteve të Bashkuara Bill Clinton.
XS
SM
MD
LG