Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi fillon sotë vitën treditëshe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me një takim që pritet të ketë gjatë ditës me sekretarin amerikan të shtetit, Colin Powell.
Gjatë vizitës së parë Shteteve të Bashkuara, kryeministri Rexhepi do të ketë takime edhe me zyrtarë të tjerë ta administratës amerikane dhe përfaqësues të organizmave finansiare ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG