Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Lideri i Pakistanit, Pervez Musharraf ka thirrur mbledhjen e Kabinetit dhe Këshillit të Sigurisë Kombëtare për të diskutuar tensionet në rritje me Indinë rivale.
Mbledhja mbahet derisa forcat e Indisë dhe Pakistanit po shkëmbejnë zjarr për të katërtën ditë me radhë përgjatë vijës së ndarjes në territorin e trazuar të Kashmirit.
Ndëraq, kryeministri i Indisë, Vajpayee bisedonë në Nju Delhi me liderët e opozitës lidhur me veprimet e ardhëshme të Indisë në këte konflikt.
XS
SM
MD
LG