Ndërlidhjet

BEJRUT


Sekretari i përgjithshëm i Ligës Arabe, Amr Moussa, citohet ti ketë deklaruar gazetës “Al Hayat” se nuk mund të ketë konferencë për paqë në Lindjen e Afërt derisa Izraeli t,i tërehqë forcat në pozicionet që kishte para shpërthimit të valës së fundit të dhunës para 20 muajsh.
Nga fillimi i këtij muaji, sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell, kumtoi se Shtetet e Bashkuara, Rusia, Bashkimi Evropian dhe Kombet e Bashkuara synojnë të organizojnë konferencën paqësore për Lindjen e Afërt gjatë kësajë vere.
XS
SM
MD
LG