Ndërlidhjet

PEKIN


Kina planifikon të ndërmarrë misionin e sajë të parë në Hënë në vitin 2010 dhe të vendosë një bazë atje, citohet të ketë thënë shefi i programit të Kinës për eksplorimin e Hënës.
Shtypi i Pekinit raporton se Kina tashmë ka filluar trajnimin e 12 astronautëve për t,u pregatitur për misionin e parë kombëtar në Gjithësi, që ka ndërmend ta ndërmarrë në 2005-tën.
XS
SM
MD
LG