Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët e armatës së Shteteve të Bashkuara njoftuan se në rajonet malore në lindje të Afganistanit është vrarë një ushtar amerikan nga përbërja e forcave speciale dhe një person i armatosur nga radhët e armikut.
“Një patrullë e forcave speciale amerikane dje afër rajonit Skinh u gjend nën zjarrin e forcave të armikut. Ne kthyem zjarrin, duke vrarë një armik, por fatkeqësisht u vra një amerikan dhe u plagos një aleat yni afgan”, tha zëdhënësi, Bryan Hilferti në bazën e Bagramit.
Në rajonin malor në lidnje të Afgansitanit,afër Khostit dhe Gardezit dyshohet se fshihen luftëtarë talibanë dhe al Kaidas.
XS
SM
MD
LG