Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Lideri i Pakistanit, Pervez Musharraf thirri mbledhjen e Kabinetit dhe Këshillit të Sigurisë Kombëtare për të diskutuar tensionet në rritje me Indinë rivale përgjatë vijës së ndarjes në territorin e trazuar të Kashmirit.
Zëdhënësi i ministrisë së jashtëme të Pakistanit i bëri thirrje bashkësisë ndërkombëtare që të bindë Indinë të ulet në tyrezën e negociatave për diskutim dhe dialog me Pakistanin.
Islamabadi ka shfaqur gadishmërinë për vendosjen e vëzhguesve ndërkombëtarë në dy anët e vijës së ndarjes.
XS
SM
MD
LG