Ndërlidhjet

SARAJEVË


Forcat e armatosura të entiteteve të ndara në Bosnjë janë dakorduar të krijojnë një forcë të përbashkët paqeruajtëse.
Zëdhënësi i Kombeve të Bashkuara Stefo Lehmann tha se njësiti do të udhëhiqet nga zyrtarët e Kombeve të Bashkuara, dhe së shpejti do të mund të merr pjesë në operacionet paqëruajtëse.
XS
SM
MD
LG