Ndërlidhjet

UASHINGTON/BERLIN


Presidenti amerikan George Bush nis sot udhëtimin e tij një javor në Evropë.
Gjermania do të jetë vendqëndrimi i parë i presidentit amerikan, ku ai do të takohet me kancelarin gjerman Gerhard Shreder dhe do të flasë ne Parlamentin e vendit.
Policia gjermane është përgatitur të përballojë protesta masive, ndërkohë që janë mobilizuar rreth 10 mijë policë.
Rusia, Franca dhe Italia janë destinacionet e tjera të turneut të presidentit amerikan në Evropë.
XS
SM
MD
LG