Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shefi i Zyrës Fedreale, FBI, ka informuar presidentin amerikan Bush se do të jetë e vështirë të parandalohen përpjekjet e reja terroriste ndaj Shteteve të Bashkuara nga ana e rrjetit terrorist të Al Kaidës.
Drejtori i FBI-së, Myler, i ka deklaruar zotit Bush se “nuk do të ishte i cuditur nëse do të kishte sulme të tjera, të cilat do të jetë e vështirë të parandalohen”
Presidenti Bush tha se ai është informuar për kërcënime terroriste dhe ndaj vendeve evropiane që përfshihen në turin e vizitave të presidentit amerikan.
XS
SM
MD
LG