Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i Jashtm Gjerman, Joschka Fischer ka lavdëruar qëndrimin “konstruktiv dhe me përgjegjësi” të Shqipërisë në konfliktet rajonale, gjatë bisedimeve që ka patur mbrëmë në Berlin me ministren e Jashtëme, Arta Dade.
Ministri i Jashtëm gjerman ka theksuar mbështetjen e Berlinit të përpjekjeve të Tiranës për t,iu bashkuar aleancave perëndimore sikurse NATO.
XS
SM
MD
LG