Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes , Donald Rumsfeld ka njoftuar se zyrtarë të lartë amerikanë janë duke kontaktuar liderët e Indisë dhe Pakistanit me qëllim të pashitjes së situatës “potencialisht të rrezikëshme”, siç e ka quajtur Rumsfeld.
Ai tha se administrata e Shteteve të Bashkuara po inkurajon dy palët të ulin tensionet, veçanërisht përgjatë kufirit të Indisë dhe Pakistanit në Kashmir dhe gjetiu.
XS
SM
MD
LG