Ndërlidhjet

SRINAGAR


Kyreministri i Indisë, Vajpayee sot uli tonin lidhur me krizën me Pakistanin mbi rajonin kontestues të Kashmirit duke thënë se nuk sheh ndonjë kërcënim imediat për luftë me Pakistanin.
Ai tha se lufta akoma është e mundëshme, porse shpreson se ajo mund të shmanget.
India dhe Pakistani po shkëmbejnë zjarr artilerik për të gjashtën ditë me radhë përgjatë vijës së kontrollit që ndan Kashmirin.
XS
SM
MD
LG