Ndërlidhjet

SARAJEVË


Paqëruajtësit ndërkombëtarë në Bosnjë të udhëhequr nga NATO kanë zënë pajisje dhe dokumente në dy stacione radari të armatës së serbëve të Bosnjës të dyshuar për spiunim.
Zëdhënësi i SFOR-it, majori Scott Lundi tha se NATO ka arësye të besoj se aramata e serbëve të Bosnjës mund t,i ketë vëzhguar komunikimet e paqëruajtësve dhe për këte janë ndërmarrë hetime.
XS
SM
MD
LG