Ndërlidhjet

BUJANOC


Disa mijëra shqiptarë të Luginës së Preshevës, përkujtuan njëvejtorin e vdekjes së Ridvan Qazimit, komandant “Lleshit” të ish- UÇPBM-së afër Tërnovcit të Madh dhe vurën plakë përkujtimore në vendin e rënies.
Në kremtimin qendror që do të bëhet nesër, do të zbulohet busti i komandant “Lleshit” në varrezat e Tërnovcit të Madh.
XS
SM
MD
LG