Ndërlidhjet

MADRID


Liderët botërorë e kanë mirëpritur marrëveshjen ruso-amerikane për zvoglimin e armatimit bërthamor.
Qeveria e Spanjës, e cila e kryeson Bashkimin Evropian, e quajti atë një hap përpara të komunitetit ndërkombëtar.
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan, marrëveshjen e quajti hap pozitiv.
Ministrat e jashtëm të Gjermanisë dhe Suedisë gjithashtu e kanë mirëpritur marrëveshjen, si hap drejt çarmatimit të plotë bërthamor.
XS
SM
MD
LG