Ndërlidhjet

ISLAMABAD/NJU DELHI


Pakistani sot e bëri testimin e një rakete tokë-tokë në valën e tensioneve me Indinë rreth territorit të kontestuar të Kashmirit.
Islamabadi tha se prova nuk ndërlidhet me gjendjen luftarake në Kashmir.
Në Nju Delhi, komisioneri evropian për politikë të jashtme, Chriss Patten tha dje se India po e humb durimin me Pakistanin rreth Kashmirit, dhe e paralajmëroi Pakistanin të mos e mbështetë terrorizmin.
Sekretari i Shtetit Colin Powell tha se konfrontimi midis dy rivalëve bërthamorë është shumë i rrezikshëm.
XS
SM
MD
LG