Ndërlidhjet

AHMEDABAD


Sot është rishfaqur dhuna sektare në qytetin Godra të Indisë, që la një të vrarë dhe disa të lënduar.
Prej fundit të shkurtit, mbi 900 vetë, shumica myslimanë e kanë humbur jetën në përleshjet e dhunshme me hindusët në shtetin perëndimor Guxharat të Indisë.
XS
SM
MD
LG