Ndërlidhjet

KISHINAU


Raportet thonë se deputeti i opozitës së Moldavisë, që mbi dy muaj ishte zhdukur, është gjetur gjallë e shëndoshë në rajonin e Transdnjestrisë.
Vlad Cubreakov, që u zhduk në 21 mars në rrethana misterioze, ishte organizator i protestave në fillim të vitit kundër vendimit të qeverisë për futjen e historisë dhe gjuhës ruse nëpër shkollat e Moldavisë.
XS
SM
MD
LG