Ndërlidhjet

TAJPE


Aeroplani i kompanisë “China Airlines” me 225 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit u rrëzua në ujërat detare të Tajvanit dhe akoma nuk dihet me saktësi sa persona mbijetuan fatkeqësinë.
Ekipet e shpëtimtarëve të Tajvanit gjetën në vendin e fatkeqësisë mbeturinat e aeroplanit, xhaketa shpëtimi dhe nxorrën mbi 100 trupa, prej të cilëve 10 u rianimun.
Janë ndërmarrë hetime të menjëherëshme për fatkeqësinë e aeroplanit që fluturonte n; linj;n Tajpe- Hong Kong.
XS
SM
MD
LG