Ndërlidhjet

TAJPE


Aerolani i kompanisë “China Airlines” me 225 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit u rrëzua në ujërat detare të Tajvanit, e zyrtarët thanë se nuk ka gjasa që dikush të ketë mbijetuar fatkeqësinë.
Ekipet e shpëtimtarëve të Tajvanit gjetën në vendin e fatkeqësisë mbeturinat e aeroplanit, xhaketa shpëtimi dhe nxorrën mbi 100 kufoma.
Janë ndërmarrë hetime të menjëherëshme për fatkeqësinë e aeroplanit që fluturonte në linjën Tajpe- Hong Kong.
XS
SM
MD
LG