Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani i vazhdoi sot testimet e raketave tokë-tokë.
Burimet ushtarake njoftuan për lansimin e suksesshëm të raketës balistike me rreze veprimi prej 290 kilometra.
Provat raketore mbahen në mes të tensioneve në rritje midis Pakistanit dhe Indisë, rreth territorit të kontestuar të Kashmirit.
XS
SM
MD
LG