Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kriza politike në Serbi është thelluar pas kërcënimit të një pjese të koalicionit për lëshimin e qeverisë dhe formimin e qeverisë në hije.
Vendimi i Partisë Demokratike të Serbisë, e presidentit jugosllav Vojisllav Koshtunica, e pasoi vendimin e koalicionit për largimin e 50 anëtarëve të parlamentit, shkaku i mospjesëmarrjes në punën e parlamentit.
XS
SM
MD
LG