Ndërlidhjet

BAGDAD


Agjencia zyrtare irakiene e lajmeve ka raportuar plagosjen e 18 civilëve gjatë sulmeve të përbashkëta të forcave amerikane dhe britanike, 340 kilometra në jug të Bagdadit.
Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara apo Britanisë së Madhe nuk i kanë komentuar raportet.
XS
SM
MD
LG