Ndërlidhjet

BAGRAM


Forcat e koalicionit anti-terror që veprojnë në Afganistan kanë bërë të ditur për dy shpërthime.
Kapiteni Steven O’Coner, i forcave amerikane në Afganistan, ka deklaruar se forcat e koalicionit po hetojnë shpërthimet e ndodhura në qytetin Kost.
Rajoni Kost dhe ai fqinj me të, i Paktias, kanë qenë në qendër të aktivitetit të forcave ndërkombëtare, të cilët janë në kërkim të talibanëve apo anëtarëve të mbetur të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG