Ndërlidhjet

KIEV


Një delegacion i përbashkët i Bashkimit Evropian dhe Këshillit të Evropës ka mbërritur në Kiev, për të diskutuar mbi mundësitë e forcimit të demokracisë në vend.
Zgjedhjet e fundit parlamentare në Ukrainë, që u mbajtën 31 marsin e shkuar, u kritikuan për shumë parregullsi nga ekspertët zgjedhorë evropianë.
XS
SM
MD
LG