Ndërlidhjet

BEOGRAD


Policia në Beograd ka arrestuar sot, Ranko Qesic, serb i Bosnjës, i akuzuar për krime lufte.
Gjykata Ndërkombëtare e Hagës e ka akuzuar Qesicin për krime ndaj boshnjakëve dhe kroatëve në qytetin Bërcko, gjatë viteve '92 – '95 të luftës në Bosnje.
XS
SM
MD
LG