Ndërlidhjet

XHEDAH


Udhëheqësit e 6 vendeve arabe të Gjirit Persik, të mbledhura në Arabinë Saudite, kanë hedhur poshtë planin amerikan për të rrëzuar regjimin e Sadam Hyseinit, i cili akuzohet për prodhimin e armëve të shkatërrimit në masë.
Vendet e Gjirit kërkuan që të përdoren mjetet politike për të zgjidhur këtë problem dhe Iraku nga ana e tij, duhet të zbatojë plotësisht rezolutat e Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG