Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KABUL


Organizata Botërore e Shëndetësisë ka ngritur sot shqetësimin se vala e të ardhurve në Kabul rrit rrezikun e një epidemie vdekjeprurëse të kolerës.
Zëdhënësja e kësaj organizate bëri të ditur se më pak se 25 për qind e afganëve kanë mundësi të përdorin ujin e pijshëm dhe vetëm 12 për qind kanë kushtet e nevojshme sanitare.
Ardhja e stinës së nxehtë të verës dhe faktorët e mësipërm e rrisin rrezikun e një epidemie të tillë.
XS
SM
MD
LG