Ndërlidhjet

KANË


Filmi “Pianisti” i Roman Polanskit ka fituar Palmën e Artë në festivalin e Kanës.
Filmi bën fjalë për arratisjen e një pianisti të talentuar hebre, nga Polonia e pushtuar nga nazizmi.
Belgu Olivier Gurme dhe finlandezja Kati Utinen u shpallën aktorët më të mirë të këtij edicioni.
XS
SM
MD
LG