Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush sot e vazhdon qëndrimin në Francë me vizitën në Normandi, ku do t’u bëjë homazhe trupave amerikane që e humbën jetën në Luftën e Dytë Botërore.
Bush do ta vizitojë fshatin e parë francez të çliruar nga forcat e Shteteve të Bashkuara, dhe varrezat ku prehen rreth 10 mijë ushtarët e vrarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG