Ndërlidhjet

ROMË


Kompanitë ajrore italiane njoftuan se të martën do t’i pezullojnë fluturimet mbi Romë, gjatë samitit të liderëve të vendeve të NATO-s, për t’iu shmangur rrëmbimeve të mundshme vetëvrasëse.
Autoritetet italiane janë të shqetësuar se militantët mund t’i rrëmbejnë aeroplanët komercialë dhe të godasin qendrën e samitit, të vendosur afër aeroportit Fiumicino.
XS
SM
MD
LG