Ndërlidhjet

VLADIVOSTOK


Një akullnajë masive i ka bllokuar 28 anije dhe varka në lumin Jana në Siberi.
Zyrtarët e emergjencës thanë se vetëm 7 persona janë evakuar, kurse mbi 100 kanë mbetur të rrethuar nga shtrëngimi i akullt.
XS
SM
MD
LG