Ndërlidhjet

ROMË


Të gjitha kompanitë ajrore italiane njoftuan mbrëmë se i suspendojnë operacionet në Romë gjatë tubimit të nesërm të liderëve të NATO-s, për shkak të drojes nga rrëmbime vetëvrasëse aeroplanësh.
Autoritetet italiane drauajnë se militantë mund të orvaten të rrëmbejnë aeroploanë komercialë dhe të përplasen në qendrën e samitit.
Qeveria italaine ka vënë në gjendje të gatishmërisë së lartë forcat e sigurisë, e tha se avionë ushtarakë do të partollojnë qiellin.
XS
SM
MD
LG