Ndërlidhjet

BETLEHEM


Armata izraelite ri-hyri në qytetin palestinez, Betlehem në Bregun perëndimor dhe në kampin e afërm të refugjatëve në përndjekje të militantëve të dyshuar për planifikimin e sulmeve brenda Izraelit.
Burime palestineze thonë se në mesin e të arrestuarve është edhe lideri lokal i Brigadave të Martirëve Al Aksa, Ahmed Mograbi.
Forcat Izraelite ishin aktive edhe në Qytetet Tulkarem dhe Kalkila dhe në rrethinën e tyre.
XS
SM
MD
LG