Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Zëvendës ministri i Jashtëm rus, Anatoly Safanov arriti në Pakistan në mision diplomatik që ka qëllim qetësimin e tensionimeve të larta midis Pakistanit dhe Indisë.
I dërguari rus pritet të përcjellë ofertën e presidentit Putin që të jetë mikpritës i bisedimeve midis liderëve të dy vendeve, Musharraf e Vajpayee.
Është rritur presioni ndërkombëtarë ndaj Indisë dhe Pakistanit që të zbrapsen nga konfrontimi ushtarak lidhur me territorin kontestues të Kashmirit.
XS
SM
MD
LG