Ndërlidhjet

BAGDAD


Iraku thotë se forcat e tia ajroree kanë detyruar të aterojë një aeroplan vëzhgues pa ekuipazh të “armikut” gjatë një misioni mbi Irakun verior, por zyrtarët e Shteteve të Bashkura hodhën poshtë si “të rrejshme” këto raporte.
Shtetet e Bashkuara, që forcojnë zonën e fluturimeve të nadauara në veri dhe në jug të Irakut, shfrytëzojnë fluturake të tilla për patrullime të asajë hapësire.
XS
SM
MD
LG