Ndërlidhjet

JERUSALEM


Radioja ushtarake izraelite raportoi për një bombardim vetëvëvrasës në një shtëpi mallrash në Tel Aviv që la 50 të plagosur e dy të vdekur, bashkë me sulmuesin.
Përgjegjësinë për sulmin vetëvrasës e morën Brigadat e Martirëve Al-Aksa. Lideri Palestinez, Yasser Arafat menjëherë e dënoi sulmin por, zëdhënësi i ministrisë së Jashtëme izraelite shpërthimin e quiajti “fushatë terrori palestinez”.
Para dite forcat izraelite ri-hynë në Betlehem të Bregut perëndimor dhe në kampin e refugjatëve aty pranë, në përndjekje të militantëve palestinezë.
Raportohet se u arrestua lideri lokal i Brigadave të Martirëve al Aksa.
XS
SM
MD
LG