Ndërlidhjet

MOSKË


NATO hapi sot misionin ushtarak në Moskë, në parak të inaugurimit të nesërm të Këshillit të Ri NATO-Rusi në samitin e Romës.
Kryetari i komitetit ushtarak të NATO-s, admirali Guido Venmturoni, tha me këte rast në Moskë se Këshilli i Ri do t,i japë Rusisë më shumë ndikim në politikat e Aleancës në luftimin e terrorizmit dhe në disa çështje lidhur me sigurinë evropiane.
XS
SM
MD
LG