Ndërlidhjet

SOFJE


Asambleja Parlamentare e NATO-s i ka rekomanduar shtatë vendet kandidate që do të ftohen ti bashkangjiten aleancës në samitin e Pragës në nëntor.
Në rezolutën e propozuar nga Gjermania dhe Italia, thuhet se Bullgaria, Rumania, Sllovakia, Sllovenia, Estonia, Letonia dhe Lituania, kanë shënuar progres në plotësimin e kritereve për anëtarësim në NATO.
XS
SM
MD
LG