Ndërlidhjet

PODGORICË


Presidenti i Malit të Zi Millo Gjukanoviq i dha mandatin për qeverinë e re ish kryeministrit Filip Vujanoviq.
Në arsyetimin, Gjukanoviq tha se Vujanoviq ka patur ndikim të madh në zbatimin e reformave dhe politikës shtetërore në këtë republikë jugosllave.
XS
SM
MD
LG