Ndërlidhjet

SARAJEVË


Forcat e NATO-s në Bosnjë e kanë suspenduar gjeneralin Millan Torbica, komandant i forcave ajrore të serbëve të Bosnjes, pas akuzave se ai dhe ushtria e tij, i kanë spiunuar operacionet e paqëruajtësve.
NATO gjithashtu i ka ndaluar të gjitha aktivitetet e ushtrisë së serbëve të Bosnjes.
Trupat e NATO-s sekuestruan pajisje, dokumenta dhe stacione radarësh afër qytetit Prijedor, me të cilat janë përgjuar komunikimet e NATO-s.
XS
SM
MD
LG