Ndërlidhjet

MANILA


Shtetet e Bashkuara shpallën se ofrojnë mbi 5 milion dollarë shpërblim për informata që mund të shpiejnë në arrestimin e pes liderëve të grupit militant të Abu Sayyaf në jug të Filipineve.
Shtetet e Bashkuara dhe Filipinet akuzojnë ate grup për aksionin e para një viti kur u rrëmbyen tre amerikanë e 17 filipinas.
Autoritetet amerikane ndërlidhin grupin e Abu Sayyaf me rrjetin terrorist al Kaida.
XS
SM
MD
LG