Ndërlidhjet

PRISHTINË


Senatori amerikan, George Voinovich gjatë vizitës njëditëshe Kosovës ka biseduar me zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë dhe vendorë,shefin e UNMIK-ut,MIchael Steiner, komandantin e KFOR-it, gjeneralin Marcel Valentin, preidentin Ibrahim Rugova , kryeministrin Bajram Rexhepi dhe shefen e koalicionit “Kthimi”, Rada Trajkoviq.
Presidenti dhe kryeministri i Kosovës, kanë kërkuar nga senatori Voinovich vazhdimin e mbështetjes së Shteteve të Bashkuara për Kosovën dhe pranin amerikane jo vetëm në fushën e sigurisë, por edhe marrjen e rrolit prijës politik.
XS
SM
MD
LG