Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministreja e ekonomisë së Shqipërisë, Ermelinda Meksi, ka patur bisedime në Prishtinë me autoritetet e Kosovës për bashkëpunimin në fushën e energjetikës, zhvillimin e infrastrukturës së komunikacionit dhe turizmit.
Gjatë vizitës dyditëshe në Kosovë ministreja Meksi takoi edhe shefin e UNMIK-ut, Michael Steiner i cili tha se do të mbështesë marrëveshjet për bashkëpunim midis Shqipërisë dhe Kosovës.
XS
SM
MD
LG